Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / Sporto apžvalga: Jankūno sėkmė ir antirekordas FIFA reitinge

Sporto apžvalga: Jankūno sėkmė ir antirekordas FIFA reitinge

VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. „Žalgirio“, laimėjusio per paskutinįjį 2017-ųjų mėnesį Eurolygoje visas penkias rungtynes, pasiekimai teigiamai įvertinti: klubo kapitonas Paulius Jankūnas pripažintas geriausiu gruodžio turnyro dalyviu.

Per mėnesį Lietuvos čempionas nugalėjo Turkijos „Fenerbahce“, Vokietijos „Bamberg“, Ispanijos „Valencia“ ir Graikijos klubus „Panathinaikos“ ir „Olympiakos“.

Jankūnas žaidė kiekvienoje iš šių rungtynių, pelnydamas vidutiniškai 14,4 taškų ir atkovodamas 6,2 kamuolius. Per 15 metų žaidimo Eurolygoje Jankūnas  pirmą kartą pelnė tokį pripažinimą.

Verta paminėti, kad paskutinį kartą „Žalgirio“ žaidėjas buvo pripažintas mėnesio naudingiausiu Eurolygos krepšininku prieš devynerius metus — tai buvo Amerikos lietuvių komandos legionierius Marcus Brown (2008).

[embedded content]

Geriausiais sportininkais Lietuvoje pripažinti lengvaatlečiai

Geriausiais 2017 metų Lietuvos sportininkais pripažinti disko metikas Andrius Gudžius ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

26 metų amžiaus, dviejų metrų ūgio Gudžius 2017-aisiais Londone tapo pasaulio čempionu. Tai buvo vienintelis aukso medalis Lietuvos rinktinės taupyklėje šiame turnyre.

Praėjusiais metais 25 metų amžiaus Palšytė nustatė naują nacionalinį rekordą (2,01 m) ir su šiuo rezultatu laimėjo Europos čempionatą Belgrade. Rugpjūčio mėnesį Airinė tapo Pasaulinės Universiados Taipėjuje bronzos laimėtoja.

Lietuvos futbolas: žemiau nėra kur

Paskutiniame tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) nacionalinių komandų reitinge Lietuvos rinktinė nusileido iki rekordiškai žemos vietos savo istorijoje — 149-os. Per praėjusius metus nacionalinė komanda prarado 44 pozicijas pasaulio reitinge.

Štai Baltijos kaimynai — Estija ir Latvija — 2017 metus FIFA reitinge baigė 89 ir 132 vietose atitinkamai. Geriausia rinktinė pasaulyje vis dar yra Vokietijos komanda, po to eina Brazilijos, trečioje eilutėje — dabartinė Europos čempionė — Portugalija.

„Žalgirio“ trenerio metų citata

Lietuvos sporto žiniasklaida beveik vienbalsiai pripažino 2017-ųjų citata Kauno „Žalgirio“ trenerio Šarūno Jasikevičiaus pasisakymą.

Birželio pradžioje komandos laukė  svarbi pusfinalio serija nacionaliniame čempionate prieš Klaipėdos „Neptūną“, o „Žalgirį“ paliko brazilas Augusto Lima: jis išvyko namo, kur turėjo gimdyti jo žmona.

Vienas iš žurnalistų paklausė, koks jausmas tokiu komandai svarbiu momentu likti be vieno iš pagrindinių žaidėjų.

Štai, ką atsakė Jasikevičius: „Ar tu turi vaikų? Kai turėsi, jaunuoli, suprasi. Čia yra maksimumas, ką gali žmogus patirti. Vau, geras klausimas. Tu galvoji, kad krepšinis yra svarbiausia gyvenime? Pusfinalis, kam jis yra svarbus. Tu matei, kiek yra žiūrovų? Svarbu? Tu kai vaiką pirmą savo pamatysi, tai ir suprasi, kas yra gyvenime svarbiausia. Ateik su manimi pasikalbėti tada. Nes nieko nėra pasaulyje didingesnio, kaip vaiko gimimas. Nei titulai, nei niekas. A. Lima dabar yra padangėse nuo emocijų, aš labai džiaugiuosi dėl jo“.

Ši spaudos konferencija YouTube surinko beveik 2 milijonus peržiūrų.

[embedded content]

Nauja Kuzminsko darbo vieta ir Valančiūno juokeliai

Paskutinę Senųjų metų dieną gauta naujienų iš Mindaugo Kuzminsko. 28 metų Lietuvos puolėjas pagaliau apsisprendė toliau ginti Milano „Olimpia“ garbę. Dabar jis žais Italijos čempionate ir Eurolygoje, o jo debiuto tikimasi šį penktadienį, kai „Olimpia“ susitiks su Graikijos „Olympiakos“.

Tuo tarpu už vandenyno į nesėkmių juostą pateko „Indiana Pacers“ su Domantu Saboniu. Per paskutines ketverias rungtynes ​​komanda patiria išskirtinius pralaimėjimus, o lietuvis šiose žaidimuose vidutiniškai pelno 9,5 taškus.

Jono Valančiūno ir „Toronto Raptors“ reikalai klostosi su permaininga sėkme — du laimėjimai ir du pralaimėjimai. Pastaroji pergalė buvo pasiekta praėjusią naktį prieš „Milwaukee Bucks“ per papildomą laiką — 131:127. Šiame žaidime Jonas prisidėjo prie pergalės 6 taškais, 5 atkovotais kamuoliais, tačiau pirmuoju smuiku grojo DeMar DeRozan, kuris surinko rekordiškus savo karjeroje 52 taškus. Pajuokauti apie šį pasiekimą pabandė Valančiūnas, tyliai priartėjęs prie DeMaro interviu metu.

Berankis atidarė sezoną

Tolimojoje Australijoje sezoną pradėjo geriausias šalies tenisininkas Ričardas Berankis. ATR reitinge užimantys 136 poziciją lietuviai startavo „Challenger“ serijos turnyre (prizinis fondas — 75 000 JAV dolerių) ir nusileido trijuose setuose amerikiečiui Reilly Opelka.

Taip pat Berankis žaidžia čia ir dvejetų turnyre. Čia jam sekasi geriau:  pirmajame ture jis su ukrainiečiu Sergiy Stakhovsky nugalėjo Australijos ir Didžiosios Britanijos duetą Steven De Waard/Brydan Klein. Kiti Lietuvos ir Ukrainos poros varžovai bus amerikiečiai McKenzie MacDonald ir Tommy Paul.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą