Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Prezidentė padovanojo Popiežiui Katedros aikštės nano-prakartėlę

Prezidentė padovanojo Popiežiui Katedros aikštės nano-prakartėlę

VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė perdavė Popiežiui Pranciškui lietuvių mokslininkų ir studentų sukurtą unikalią kalėdinę dovaną — mažiausią pasaulyje prakartėlę, praneša Prezidentūros kanceliarija.

Dešimt tūkstančių kartų sumažinta ir tik mikroskopu matoma Vilniaus Katedros aikštės prakartėlės kopija jau užregistruota Gineso pasaulio rekordų knygoje. Prakartėlė yra tokia maža, kad kūdikį Jėzų vaizduojanti figūra yra mažesnė ir už žmogaus ląstelę.

Kūdikį Jėzų vaizduojanti figūra yra mažesnė ir už žmogaus ląstelę

„Prakartėlę kūrusių mokslininkų tikslas — garsinti Lietuvą kaip modernią, talentingų kūrėjų šalį. Pasitelkę savo gebėjimus, pažangiausias technologijas galime pritaikyti ne tik medicinoje, IT, urbanistikoje ar dizaine, bet ir kurdami žmones džiuginančius atradimus. Lietuva yra lazerių industrijos lyderė — eksportuojame lazerius daugiau kaip į 70 pasaulio šalių“, — pabrėžiama pranešime.

Kaip buvo kūriama nano-prakartėlė

Mokslininkai iš pradžių nuskenavo Vilniaus Katedros aikštės prakartėlės figūras, tuomet atspausdino lazeriniu nanospausdintuvu ir įkėlė į specialią talpą, kad objektą būtų galima pamatyti mikroskopu.

Prakartėlę sukūrė Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybiškumo ir inovacijų centras „Linkmenų fabrikas“ drauge su bendrovės „Femtika“ mokslininkais ir įmone „3D idėja“. Kuriant prakartėlę bendradarbiauta su Vilniaus arkivyskupijos kurija, „GoVilnius“, „Investuok Lietuvoje“.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą