Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Lietuvos paštas: kalėdines dovanas išsiųskite iki gruodžio 16-osios

Lietuvos paštas: kalėdines dovanas išsiųskite iki gruodžio 16-osios

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Gruodžio 1-ąją Lietuvos paštas paskelbė šventinių pašto siuntų ir kalėdinių sveikinimų siuntimo pradžią. Nuo vaka visuose šalies centriniuose, taip pat Druskininkų ir Palangos paštuose siuntos bus antspauduojamos specialiais šventiniais kalėdiniais spaudais.

„Iki Kalėdų lieka mažiau nei mėnuo, todėl raginame suskubti pagalvoti apie sveikinimus artimiesiems. Kuo anksčiau išsiųsime laiškus, atvirlaiškius ir siuntinius, tuo būsime tikresni, kad jie iki Kalėdų spės pasiekti adresatus“, — sako Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Lietuvoje siunčiamą siuntą rekomenduojama išsiųsti ne vėliau kaip iki gruodžio 16 dienos. Planuojantiesiems dovanas siųsti į užsienį, ypač į tolimąsias šalis, patariama jau dabar suskubti į paštus ir išsiųsti siuntas iki savaitės pabaigos.

Dundulienė primena, kad kalėdiniu laikotarpiu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio paštuose ženkliai padidėja pašto siuntų srautai.

„Be to, žiemą dėl prastų oro sąlygų, kai siaučiant pūgoms negali pakilti lėktuvai ar užpustomi keliai, gali vėluoti siuntų pristatymas. Tad nelaukime paskutinės minutės ir šventines dovanas išsiųskime kuo anksčiau“, — pataria Dundulienė.

Šiemet šventiniu laikotarpiu atvirlaiškius, laiškus ir siuntinius galima paženklinti neįprastais, pirmąkart Lietuvos filatelijos istorijoje išleistais kvapiaisiais pašto ženklais.

Nuo gruodžio 1 dienos Lietuvoje siunčiamos ar iš Lietuvos į užsienį iškeliaujančios pašto siuntos bus ženklinamos šventiniais „Kalėdų pašto“ spaudais. Laiškai ir siuntos iki 2018 metų sausio 7 dienos bus antspauduojami 12-oje paštų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės, Telšių centriniuose bei Druskininkų ir Palangos paštuose.

Didmiesčiuose bus vėlinamas paštų darbo laikas >>

Prieškalėdiniu laikotarpiu Lietuvos paštas skaičiuoja beveik perpus išaugusius gaunamų ir daugiau nei penktadaliu — siunčiamų pašto siuntų srautus.

Iš Lietuvos siuntos daugiausia keliauja į gausias lietuvių emigrantų bendruomenes turinčias šalis: Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Jungtines Amerikos Valstijas bei kaimyninę Latviją. Daugiausia pašto siuntų gaunama iš Kinijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Vokietijos.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą