Antradienis , liepos 17 2018
Pagrindinis / Lietuva / Svarstomas papildomas socialinės reabilitacijos projektų finansavimas

Svarstomas papildomas socialinės reabilitacijos projektų finansavimas

VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Pasitinkant gruodžio 3-iąją — Tarptautinę žmonių su negalia dieną — Vyriausybė aptarė aktualius klausimus įgyvendinant Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvenciją, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba. 

Atsižvelgiant į neįgaliesiems atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų iškeltas problemas ir pateiktus pasiūlymus, Ministrų kabinetas pavedė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai tobulinti neįgalumo bei darbingumo nustatymo sistemą kartu vertinant asmens socialinį savarankiškumą. Didėjant minimaliai mėnesinei algai, pasiūlyta apsvarstyti papildomą socialinės reabilitacijos projektų finansavimą.  

Sveikatos apsaugos ministerija įpareigota įvertinti galimybes įdiegti tarptautinę funkcionavimo, neįgalumo ir sveikatos klasifikaciją (TFK) sveikatos apsaugos srityje.  Taip pat būtina  įvardinti kriterijus, kuriais vadovaujantis neįgaliesiems būtų nustatoma teisė vairuoti transporto priemones.

Kultūros ministerija turės užtikrinti, kad neįgaliuosius atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų atstovai būtų įtraukti į kultūrinių programų rengimą ir įgyvendinimą. Siekiant, kad viešoji informacija taptų labiau prieinama neįgaliesiems, turės būti pateikti siūlymai dėl  titruojamų ir verčiamų į gestų kalbą laidų skaičiaus didinimo.

Švietimo ir mokslo ministerijai pavesta imtis plėtoti įtraukųjį švietimą — sudaryti sąlygas daugelyje mokyklų vaikams su negalia gauti pedagoginę pagalbą.

Aplinkos ministerija įpareigota inicijuoti reikiamų statybos techninių reglamentų pakeitimus dėl universalaus dizaino principų taikymo.  

„Mūsų Vyriausybės programoje numatyta žmonėms su negalia sudaryti galimybes jaustis visaverčiais piliečiais, gerinti sveikatos apsaugą, švietimo sąlygas, kultūros paslaugų prieinamumą „,- pabrėžė premjeras Saulius Skvernelis.     

Ministerijos iki 2018 metų kovo 1 dienos turės informuoti Vyriausybės kanceliariją apie nurodytų pavedimų įgyvendinimą.  

Lietuvoje yra apie 250 tūkstančių neįgaliųjų asmenų, darbingo amžiaus — 169 tūkstančiai, iš jų dirba apie 28% asmenų.

Tarptautinę žmonių su negalia dieną — gruodžio 3-iąją 1992 metais paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą