Pirmadienis , birželio 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Kitais metais keliautojai galės važiuoti iš Kauno į Varšuvą traukiniu

Kitais metais keliautojai galės važiuoti iš Kauno į Varšuvą traukiniu

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. „Lietuvos geležinkeliai“ su Lenkijos geležinkelių bendrove PKP iki kitų metų pradžios planuoja pasiūlyti keleiviams naują traukinių maršrutą iš Kauno į Varšuvą, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Lenkiją ir Lietuvą šiuo metu jungia „Rail Baltica“ europinė vėžė, kuria penkiskart per savaitę kursuoja traukinys Kaunas-Balstogė. Pakoregavus traukinių tvarkaraštį, keleiviams Balstogėje būtų sudaryta galimybė patogiai persėsti į traukinį, vykstantį tiesiai į Varšuvą. Planuojama, kad bendras tokios kelionės traukiniu laikas neviršytų 6,5 valandų.

Kauną ir Varšuvą skiria daugiau kaip 400 kilometrų. Šį atstumą autobusu keleiviai paprastai įveikia per beveik 7 valandas, automobiliu — per šiek tiek daugiau nei 6 valandas.

Sprendimo iš Lenkijos geležinkelių bendrovės PKP S.A. tikimasi sulaukti iki šių metų pabaigos. Viena svarbiausių šio pasiūlymo sąlygų — prioriteto suteikimas keleiviniams traukiniams prieš prekinius traukinius. Išpildžius šią sąlygą Balstogę iš Kauno būtų galima pasiekti maždaug valanda greičiau nei šiuo metu.

Artimiausiu metu traukiniai pradės kursuoti ir kitą kaimyninę valstybę. Antras didžiausias Latvijos miestas — Daugpilis taps dar viena tarptautinio maršruto stotimi, į kurią važiuos „Lietuvos geležinkelių“ traukiniai.

Praėjusią savaitę „Lietuvos geležinkeliai“ sėkmingai įvykdė bandomuosius važiavimus į Daugpilį. Planuojama, kad reguliarus maršrutas Vilnius-Daugpilis oficialiai bus atidarytas gruodžio mėnesio pradžioje.

Iki šiol traukiniai kursuodavo iki pasienyje esančio Turmanto miestelio. Jį ir Daugpilį skiria apie 30 kilometrų.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą