Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Pasaulis / Rusijoje į radijo stotį įsiveržęs užpuolikas subadė laidos vedėją

Rusijoje į radijo stotį įsiveržęs užpuolikas subadė laidos vedėją

„Echo Moskvy“, daugelio laikoma vienintele nepriklausomu Rusijos radijo stotimi, savo tinklalapyje nurodė, kad užpuolikas apie 12 val. 45 min. vietos (ir Lietuvos) laiku įsiveržė į studiją ir sužalojo T. Felgengauer, žinomą kaip populiarios radijo laidos vieną iš vedėjų.

Stoties vyriausiasis redaktorius Aleksejus Venediktovas „Twitter“ žinutėje rašė, kad T. Felgengauer buvo išvežta į ligoninę ir kad jos gyvybei pavojus negresia.

„Įsiveržęs į radijo stotį vyras peiliu smogė į gerklę laidų vedėjai T. Felgengauer“, – nurodė A. Venediktovas. Pasak redaktoriaus, užpuolikas į studiją įsiveržė papurškęs iš balionėlio dujų į radijo apsaugininką.

„Tada jis išsitraukė peilį ir dūrė Taniai“, – pasakojo redaktorius žurnalistams.

„Buvo daug kraujo, ji patyrė šoką“, – sakė A. Venediktovas ir pridūrė, kad užpuolikas, kurį vėliau sulaikė apsaugos darbuotojas, taikėsi būtent į ją.

„Jis žinojo, kur ji eina ir žinojo, ką ji ruošėsi daryti. Mes visi esame sukrėsti“, – kalbėjo jis.

Toje pačioje radijo stotyje dirbanti Ida Šarapova sakė, kad įtariamasis sugriebė T. Felgengauer ir smeigė jai peiliu.

„Iš pradžių pamaniau, kad jis ją pažįsta“, – pasakojo moteris žurnalistams.

„Kad įsibrautų į mūsų pastatą, jis dujomis iš balionėlio apakino apsaugininką. Pastarąjį tik dabar atgaivino ir praplovė akis“, – A.Venediktovas sakė žurnalistams. Pasak jo, užpuolikas „žinojo, kur eiti; jis tikslingai ėjo čionai“.

Redaktorius pridūrė, kad užpuolikas buvo sulaikytas.

Sunkius nusikaltimus tiriantis Tyrimų komitetas pranešė iškėlęs baudžiamąją bylą 48 metų įtariamajam dėl pasikėsinimo nužudyti.

„Pagal išankstinius duomenis, įvykio priežastis buvo asmeninis priešiškumas“, – sakoma Maskvos policijos pranešime, kuriame nurodoma, kad užpuolikas yra „užsienio valstybės pilietis“.

„Echo Moskvy“ reiškiama kritika erzino daugelį Rusijos vyriausybėje, o jos laidų vedėjams ir žurnalistams anksčiau būdavo grasinama mirtimi.

Kita populiari „Echo Moskvy“ laidų vedėja Julija Latynina rugsėjį pabėgo iš Rusijos po įtariamo jos automobilio padegimo. Vis dėlto vienas informuotas šaltinis sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad išpuolis prieš T. Felgengauer nesusijęs su jos profesine veikla ir kad pagrindinė nusikaltimo versija – chuliganizmas.

„Pagal preliminarius duomenis, T. Felgengauer užpuolęs asmuo buvo pažįstamas su žurnaliste. Šiame incidente įžvelgiamas asmeninis motyvas“, – teigė šaltinis. Jis pridūrė, kad užpuolikas buvo ginkluotas ne peiliu, o kitokiu aštriu daiktu.

Policija nurodė, kad užpuolikas veikiausiai yra užsienietis ir kad laidų vedėją jis užpuolė dėl asmeninio priešiškumo. „Užpuolikas buvo sulaikytas apsaugos darbuotojų ir šiuo metu perduotas policijai. Preliminariai nustatyta, kad piktadarys yra užsienio valstybės pilietis. Pagal išankstinius duomenis, įvykio priežastis buvo asmeninis priešiškumas“, – sakoma Maskvos policijos pranešime.

T. Felgengauer gydymą kontroliuoja Maskvos sveikatos apsaugos departamento vadovas Aleksejus Chripunas, pažymėjo sostinės mero pavaduotojas Leonidas Pečiatnikovas. Jis pridūrė, kad greitosios pagalbos medikai po iškvietimo į įvykio vietą atvyko per keturias minutes.

Laukia operacijos

A. Venediktovas sakė, kad „pavojus (moters) gyvybei negresia, tačiau ji yra sunkios būklės“. Jis pridūrė, kad po išpuolio T. Felgengauer sugebėjo pati išeiti iš radijo stoties pastato.

„Mes laukiame žinių, kas bus po operacijos“, – sakė jis.

Pasak vyriausiojo redaktoriaus, per išpuolį nukentėjo dar du žmonės: apačioje buvęs apsaugos darbuotojas, kuriam kažkokia medžiaga buvo aplietas veidas, ir kitas viršuje buvęs apsaugos darbuotojas, kuriam pavyko pargriauti užpuoliką ant žemės.

Dar vienas radijo stoties darbuotojas Vitalijus Ruvinskis socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje įamžintas ant kėdės sėdintis susivėlęs vyriškis, vilkintis juodą švarką ir tamsias kelnes.

Po išpuolio įtariamasis bandė pasislėpti radijo stoties pastate, tačiau jį surado apsaugininkai, sakė policijos pareigūnas Jurijus Titovas.

Pasak A.Venediktovo, užpuolikas turėjo pieštą redakcijos planą.

„Jis turėjo planą su patalpų pavadinimais anglų kalba, mačiau jį savo akimis“, – pridūrė vyriausiasis redaktorius.

Užpuoliką sulaikęs apsaugininkas Aleksandras Usačiovas taip pat sakė, kad vyras, iš pažiūros, taikėsi į T. Felgengauer.

„Aš atėmiau jo peilį ir prispaudžiau jį prie grindų“, – sakė jis.

Išpuoliai prieš žurnalistus

T. Felgengauer yra viena iš radijo stoties redaktoriaus pavaduotojų ir ilgametė rytinės naujienų laidos vedėja.

Ji taip pat aktyviai dalyvauja opozicijos rengiamuose mitinguose ir turi tūkstančius sekėjų savo paskyroje tinkle „Facebook“.

„Echo Moskvy“, nuo sovietinių laikų laikoma Rusijos liberalios opozicijos ruporu, erzina daugelį Rusijos vyriausybėje.

„Perestroikos“ metais įkurta „Echo Moskvy“ buvo pirmoji nepriklausoma radijo stotis, pradėjusi savo transliacijas 1990 metų rugpjūčio 22 dieną.

Nuo to laiko radijo stotis tapo viena dažniausiai cituojamų žiniasklaidos priemonių Rusijoje ir populiariausia pokalbio laidų ir naujienų radijo stotimi šalyje, kurios transliacijos girdimos daugelyje Rusijos regionų.

Didžioji dalis jos akcijų priklauso „Gazprom Media“, Rusijos gamtinių dujų milžinės „Gazprom“ žiniasklaidos holdingo bendrovei.

Niujorke įsikūrusio Žurnalistų gynimo komiteto duomenimis, nuo 1992 metų Rusijoje nužudyti 58 žurnalistai. Dar daugiau jų susilaukė grasinimų ir buvo užpulti, tačiau šie nusikaltimai nebuvo ištirti.


Rekomenduojame

ES pateiks Lenkijai precedento neturintį įspėjimą?

Tokių veiksmų žadama imtis dėl naujų prieštaringai vertinamų Lenkijos teismų reformų, kurios, ES manymu, pažeidžia …

Parašykite komentarą