Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / Lietuvos Vyriausybė pažadėjo toliau priimti pabėgėlius

Lietuvos Vyriausybė pažadėjo toliau priimti pabėgėlius

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas sako, kad Lietuva nelėtins pabėgėlių perkėlimo tempų pasibaigus Europos Sąjungos (ES) dvejų metų programai, praneša LRT.

Pasak ministro, pastaruosius du mėnesius pabėgėlių priėmimas sulėtėjo, nes su jų antplūdžiu susidūrusios Italija ir Graikija nespėja parengti dokumentų.

Rugsėjį Europos Komisija (EK) pateikė rekomendacijas tęsti pabėgėlių perkėlimą pagal 2015-aisiais sutartas kvotas. Pagal jas iki rugsėjo pabaigos ES valstybėse turėjo būti perskirstyta 160 tūkstančių pabėgėlių, tačiau, EK duomenimis, pasiekta mažiau nei penktadalis tikslo — priimta apie 29 tūkstančius asmenų.

Pabėgėliai Lietuvoje

Kaip pranešė ES statistikos tarnyba Eurostat, Lietuva yra viena iš nepopuliarių šalių Europos Sąjungoje pagal prašymų suteikti prieglobstį skaičių.

Nors, palyginti su 2015-aisiais, pernai asmenų, siekiančių prieglobsčio Lietuvoje skaičius pirmą kartą padidėjo 51% (nuo 275 iki 410), šis rodiklis išlieka vienas mažiausių ES.

Šiandien vienam milijonui Lietuvos gyventojų tenka 142 prašymai, tuo metu ES vidurkis siekia 2360. Mažesnis nei Lietuvoje šis rodiklis tik Slovakijoje (18), Portugalijoje (69), Rumunijoje (94), Estijoje ir Čekijoje (po 114). Tarp prašančių prieglobsčio Lietuvoje dominuoja sirai, rusai ir irakiečiai.

Pernai rugsėjį Europos Sąjunga įpareigojo Lietuvą per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš Artimųjų Rytų. Tačiau premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad šalis neketina iki šių metų pabaigos „bet kokia kaina“ priimti įsipareigotą pabėgėlių skaičių, kenkdama savo interesams. Jis pabrėžė, kad „nė vienas iš perkeliamų žmonių negali kelti grėsmės valstybės saugumui“.

Lietuva priėmė 414 žmonių iš numatytų 1105, tačiau daugiau nei 300 pabėgėlių iš Lietuvos išvyko. Iš jų 300 žmonių jau išvyko į kitas ES valstybes.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą