Pirmadienis , birželio 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Lietuviai tampa vis sąmoningesni ir neabejingi aplinkai

Lietuviai tampa vis sąmoningesni ir neabejingi aplinkai

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Trečiąjį 2017-ųjų ketvirtį buvo gauti 3685 pranešimai apie aplinkos apsaugos pažeidimus, sužeistus gyvūnus bei kitą aplinkai daromą žalą, kas 6% daugiau nei pernai, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

Pranešime nurodoma, kad liepą telefonu gauta 1485, rugpjūtį — 1189, rugsėjį — 1011 pranešimas. Aktyviausi buvo Vilniaus regiono gyventojai, besikreipę 1024 kartus, kauniečiai pateikė 518, o Klaipėdos regiono gyventojai 491 pranešimą.

Didžioji dalis pranešimų (2007) buvo apie įvykius dėl sužeistų, automobilio užmuštų ar sužalotų laukinių gyvūnų, taip pat dėl laukinių gyvūnų, esančių nebūdingoje jiems aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves. Kasmet tokių pranešimų sparčiai gausėja — prieš porą metų jų būta beveik trečdaliu mažiau.

Pareigūnai, reaguodami į gautus pranešimus, 2017 metų liepos-rugsėjo mėnesiais 337 kartus siuntė būdraujančius pareigūnus reaguodami į nedarbo metu gautus iškvietimus. 68% tokių išvykimų pasitvirtino, dažniausiai tai — brakonieriavimas, aplinkos teršimas ir kitos aplinkai kenksmingos veikos.

Aplinkos ministerija ragina šalies gyventojus ir toliau stebėti aplinką ir būti pilietiškais — pranešti apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą