Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / Lietuvoje padidėjo vaikų susidomėjimas kariuomene

Lietuvoje padidėjo vaikų susidomėjimas kariuomene

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Du šimtai Šiaulių regiono mokyklų vyresniųjų klasių moksleivių atvyko į Oro gynybos batalioną Radviliškyje susipažinti su kariuomene, praneša LRT.

Jaunuoliai apžiūrėjo Karinių oro pajėgų įrenginius, raketinę ginkluotę ir radarus bei pasikalbėjo su kariais ir susipažino su kariuomenės kasdienybe.

„Labai smagu, visai gundo stoti į Lietuvos kariuomenę ir pabandyti dirbti su tokiais realybėje“, — sakė Dominykas iš Šiaulėnų.

Taip vyksta jau tradicija tapusios Krašto apsaugos dienos, kurios pirmą kartą buvo surengtos 2008 metais.

„Labai patiko ginklai, sraigtasparnis labai įdomus, ten, kur nušaut lėktuvą reikia“, — džiaugėsi Vilius iš Radviliškio.

Kariškiai teigia pastebėję padidėjusį moksleivių domėjimąsi karo tarnyba, tai rodo ir didėjantis savanorių šauktinių skaičius. Iš viso šiemet iki metų pabaigos bus pakviesta apie 3,5 tūkstančių jaunuolių, dauguma jų — savanoriai. Prieš keletą mėnesių Oro gynybos batalione tarnybą pradėję kariai sako tokiu pasirinkimu nenusivylę.

„Sukarintoje organizacijoje tarnauju 3 metus, šauktiniu pradėjau prieš 2,5 mėnesio. Abejojantiems patarčiau sudalyvauti tokioje puikioje progoje, nes tai, ko išmokstame per 9 mėnesius, galima panaudoti bet kokiu atveju civiliniame gyvenime“, — pasakojo KOP Oro gynybos bataliono šauktinis Lukas Livdans.

Radviliškyje Krašto apsaugos dienų renginiuose prisistatė visi Šiaulių įgulos padaliniai — Karinių oro pajėgų aviacijos bazė, kur dislokuoti NATO oro policijos misiją atliekantys kariai ir naikintuvai, karo policija, ginkluotės remonto depas, oro gynybos batalionas.

„Galima pamatyti ginkluotės remonto techniką, katapultos kėdę, pamatyti gelbėjimosi įrangą, karo policijos įrangą, su kokia spec. įranga jie dirba, kaip ją panaudoti, galima užduoti klausimus įvairius“, — sakė Karinių oro pajėgų vyriausiasis puskarininkis seržantas majoras Alvydas Tamošiūnas.

Šiais metais dar galima sudalyvauti trejuose renginiuose.

Spalio 10 dieną Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione, Tauragėje ir Mechanizuotoji pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, Rukloje.

Spalio 11 dieną Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenėje mokykloje, Kaune ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione, Marijampolėje.

Spalio 13 dieną Daktaro Jono Basanavičiaus Karo medicinos tarnyboje, Kaune.

Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 metais Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014-ųjų ji tapo  tradiciniu renginiu. Pasak karių, taip stiprinamas kariuomenės ir mokyklų bendradarbiavimas.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą