Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / JAV paviešino Lietuvai svarbius istorinius dokumentus

JAV paviešino Lietuvai svarbius istorinius dokumentus

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas išleido 32 suskaitmenintų dokumentų tomus apie JAV santykius su užsienio valstybėmis, tarp kurių pateikiami ir Lietuvai svarbūs dokumentai, praneša Lietuvos URM spaudos tarnyba.

Paviešinti dokumentai — tai internetinėje platformoje publikuojamas Valstybės departamento susirašinėjimas su JAV atstovybėmis užsienyje, susijęs su įvairiais 1920-1941 metų laikotarpio tarptautinio gyvenimo įvykiais.

Anot URM ambasadoriaus ypatingiems pavedimams dr. Vytauto Žalio, JAV užsienio politikos dokumentų suskaitmeninimas labai palengvins tyrinėtojų darbą visame pasaulyje ir suteiks galimybę dirbti su archyvine medžiaga nuotoliniu būdu.  

„Tai yra didelė dovana Lietuvos akademinei bendruomenei, lobis visiems, kurie domisi tarptautiniais santykiais“, — Žalio žodius cituoja spaudos tarnyba.

Anot URM, pirmą kartą šie dokumentai buvo paskelbti 1935-1943 metais daugiatomiame leidinyje, kuris šiuo metu jau yra tapęs didele retenybe. Susipažinti su paviešintu archyvu galima čia (dokumentai anglų kalba).

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą