Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Pasaulis / D. Trumpas jaunesnysis apklaustas Senato tyrėjų

D. Trumpas jaunesnysis apklaustas Senato tyrėjų

Į JAV Kapitolijų susitikti su Senato Teismų komiteto tyrėjais atvykęs D. Trumpas jaunesnysis, šiuo metu vadovaujantis savo tėvo verslo imperijai „Trump Organization“, vengė kamerų ir žurnalistų.

Prasidėjus susitikimui, kuris truko ilgiau kaip penkias valandas, jis pasakė maždaug 15 minučių trukmės įžanginę kalbą, pasakojo demokratų senatorius Dickas Durbinas (Dikas Derbinas).

„Atsakiau į visus komiteto pateiktus klausimus“, – po posėdžio socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas jaunesnysis.

39 metų verslininkas atsidūrė pareigūnų, tiriančių galimus jo tėvo rinkimų komandos ryšius su Maskva, akiratyje, kai paaiškėjo, kad 2016-ųjų birželį jis buvo susitikęs su viena Kremliui artima teisininke.

Tyrėjai apklausė D. Trumpą jaunesnįjį dėl pastarojo susitikimo.

„Viskas yra dėl to, – sakė ketvirtadienio Senato posėdyje dalyvavęs D. Durbinas. – Tai yra svarbiausias įvykis.“

2016 metų birželį D.Trumpo verslo imperijos būstinėje „Trump Tower“ Niujorke įvykusiame susitikime su rusų teisininke Natalija Veselnickaja dalyvavo ir prezidento žentas Jaredas Kushneris (Džaredas Kušneris) bei tuometinis rinkimų kampanijos patarėjas Paulas Manafortas (Polas Manafortas).

Šiame susitikime respublikono rinkimų komanda tikėjosi gauti demokratų kandidatę Hillary Clinton (Hilari Klinton) kompromituojančios informacijos.

D. Trumpas jaunesnysis tik šių metų liepą prisipažino dalyvavęs tame susitikime.

Leidinys „The New York Times“ pranešė gavęs D. Trumpo jaunesniojo įžanginės kalbos tekstą. Posėdžio pradžioje jis pabrėžė, jog nebuvo susimokęs su Rusija, o tik norėjęs sužinoti, ar informacija apie H. Clinton verta dėmesio.

„Kadangi jie turėjo informacijos apie kandidatės į prezidentus sugebėjimus, charakterį ir kvalifikaciją, pamaniau, kad bent jau turėčiau ją išgirsti, – teigė jis. – Įvertinęs tai, kokios informacijos jie turi, būčiau galėjęs po konsultacijų su patarėju priimti apgalvotą sprendimą, ar toliau tai svarstyti.“

„Skeptiškas požiūris“

Prezidento sūnus tvirtino atėjęs į tą susitikimą su rusų teisininke skeptiškai vertindamas tai, ką kalbėjo jį suorganizavęs asmuo.

„Kaip vėliau paaiškėjo, mano skeptiškas požiūris buvo pagrįstas“ ir tas susitikimas buvo nieko vertas, sakė jis.

D. Trumpo jaunesniojo apklausa Senato komitete buvo panaši į liepą vykusią J. Kushnerio apklausą. Tąkart prezidento žentas susitiko su Senato bei Atstovų Rūmų pareigūnais, kurie domėjosi jo galimais ryšiais su Maskva.

Per tuos susitikimus J.Kushneris neigė, jog buvo „susimokęs su Rusija“, o jo slapti susitikimai su Rusijos pareigūnai esą buvo „tinkami“.

Keli Kongreso komitetai tiria galimas Rusijos pastangas D. Trumpo naudai pakreipti pernai lapkritį vykusius prezidento rinkimus. Tyrėjai siekia išsiaiškinti, ar respublikono komanda buvo susimokiusi su Maskva.

Komitetų atstovai yra pareikalavę įvairių dokumentų iš D. Trumpo kampanijos narių ir nemažai jų jau apklausė. Įstatymų leidėjų teigimu, į viešus posėdžius liudyti gali būti pakviesta keletas asmenų iš prezidentu tapusio nekilnojamojo turto magnato artimos aplinkos.

Tiek D. Trumpas, tiek Kremlius įnirtingai neigia bendradarbiavę.

Atskirą tyrimą dėl galimų respublikono komandos ryšių su Maskva vykdo ir Teisingumo departamento paskirtas specialusis prokuroras Robertas Muelleris (Robertas Miuleris).


Rekomenduojame

ES pateiks Lenkijai precedento neturintį įspėjimą?

Tokių veiksmų žadama imtis dėl naujų prieštaringai vertinamų Lenkijos teismų reformų, kurios, ES manymu, pažeidžia …

Parašykite komentarą