Ketvirtadienis , birželio 21 2018
Pagrindinis / Pasaulis / Popiežius ragina išduoti laikinas vizas karo pabėgėliams

Popiežius ragina išduoti laikinas vizas karo pabėgėliams

Pontifikas paragino suformuoti humanitarinius koridorius pabėgėliams, kurie padėtų išvengti į pavojingas keliones jūromis ir dykumomis besileidžiančių žmonių mirčių.

„Nuo konfliktų į kaimynines šalis bėgantiems žmonėms turėtų būti išduotos laikinos vizos“, – sakoma popiežiaus žinutėje, skirtoje sausį minimai Pasaulio migrantų ir pabėgėlių dienai, bet tradiciškai paskelbtoje keliais mėnesiais anksčiau.

„Kolektyvinis ir savavališkas migrantų bei pabėgėlių išsiuntimas nėra tinkamas sprendimas, ypač tada, kai žmonės yra sugrąžinami į šalis, negalinčias užtikrinti žmogiškojo orumo ir pagrindinių žmogaus teisių“, – pridūrė Pranciškus.

Konkrečių šalių pontifikas neįvardijo.

Pasak ekspertų, popiežius Pranciškus savo žinutėje kalba apie Europos šalių pastangas sustabdyti per Viduržemio jūrą į Europą plūstančių migrantų srautus, sulaikant prieglobsčio prašytojus krizės ištiktoje Libijoje arba kituose karštuosiuose Afrikos taškuose.

Popiežius taip pat paragino nesulaikyti migrantų, kurie į šalis pateko neturėdami tam leidimo ir patikino, kad galima ir reikia rasti kitų būdų šiai problemai išspręsti.


Rekomenduojame

ES pateiks Lenkijai precedento neturintį įspėjimą?

Tokių veiksmų žadama imtis dėl naujų prieštaringai vertinamų Lenkijos teismų reformų, kurios, ES manymu, pažeidžia …

Parašykite komentarą