Antradienis , vasario 20 2018
Pagrindinis / Lietuva / Rimašauską iš Lietuvos išsivežė JAV pareigūnai

Rimašauską iš Lietuvos išsivežė JAV pareigūnai

VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. JAV teisėsaugos pareigūnams trečiadienį buvo perduotas Lietuvos pilietis Evaldas Rimašauskas, kaltinamas suklastotais elektroniniais laiškais iš JAV informacinių technologijų įmonių Facebook ir Google apgaule išviliojęs daugiau kaip 100 milijonų JAV dolerių, pranešė RIA Novosti.

Kaltinimajame nusprendyje pabrėžiama, kad  Rimašauskas yra kaltinamas apgaulės būdu iš Google išviliojęs daugiau kaip  23 milijonus JAV dolerių  , o iš Facebook — beveik 100 milijonų JAV dolerių. Bendroji nuostolių suma — 122 milijonai JAV dolerių.

Sprendimą dėl Rimšausko ekstradicijos priėmė rugpjūčio 11 dieną Lietuvos apeliacinis teismas.

Teisme taip pat gautas JAV Niujorko Pietinės apygardos teismo patikslintas kaltinimas, kuriame nurodoma, kad Rimašauskas dalyvavo JAV įmonių Google ir Facebook apgaulės schemoje, ir apgaulės būdu įtikino lėšas, skirtas Taivane veikiančiai įmonei „Quanta Computer Ine.“, su kuria abi įmonės palaiko nusistovėjusius verslo ryšius, pervesti į banko sąskaitas, priklausančias apgaulingai Latvijos įmonei „Quanta Computer Ine.“.

Advokatai: nėra pagrindo Rimašausko ekstradicijai į JAV >>

Google ir Facebook buvo apgaule įtikintos pervesti lėšas Latvijoje veikiančiai įmonei „Quanta Computer“, pasitelkus elektroninio pašto korespondenciją, kuri buvo siunčiama JAV įmonėms, maniusioms, kad tai Taivano įmonės „Quanta Computer“ korespondencija. Šiuose elektroniniuose laiškuose, kurie tariamai priklausė tikrajai įmonei „Quanta“, buvo reikalaujama mokėjimų, kurie buvo skirti tikrajai įmonei „Quanta“, tačiau atsidūrė apsišaukėlės Latvijos įmonės „Quanta“ sąskaitose Latvijos banke „SEB Bank“ ir Kipro banke „Eurobank“.

JAV Rimšauskui gresia iki 20 metų kalėjimo.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą