Pirmadienis , birželio 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Vilniuje griaunamas Lazdynų baseinas

Vilniuje griaunamas Lazdynų baseinas

VILNIUS, liepos 25 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. 2018 metų pabaigoje Vilniuje atsiras pirmas plaukimo baseinas, kuriame bus galima rengti tarptautinio masto varžybas. Naujas sporto kompleksas atsiras toje vietoje, kur 1981 metais Lazdynuose buvo pastatytas vienintelis sostinėje uždaras baseinas.

© Sputnik/ Alexander Lipovets
Ekskavatorius griauna Lazdynų baseiną

Baseinas Rūtai

Apie baseino, atitinkančio pasaulinius standartus, statybas Lietuva susimąstė po plaukikės Rūtos Meilutytės pergalės 2012 metų Londono Olimpiadoje, o vėliau ir Pasaulio bei Europos čempionatuose.

Lietuvos plaukikų sėkmė maloniai nustebino apžvalgininkus, juk lietuviška plaukimo mokykla niekada neišsiskyrė pasaulio ir Europos arenose. Be to, Lietuvoje net nebuvo plaukimo baseino, kuriame galėtų treniruotis sporto žvaigždės.

© Sputnik/ Alexander Lipovets
Mergaitė stebi, kaip vyksta griovimo darbai

Nacionaliniu Lietuvos sportu laikomas krepšinis ir jo plėtrai skiriama didžiausia šalies sportinio biudžeto dalis. Todėl Rūtos grįžimas iš Londono su aukso medaliu buvo švenčiamas valstybės mastu. Tuo metu ministras pirmininkas, prezidentė ir Vilniaus meras vienbalsiai pažadėjo pastatyti Vilniuje baseiną, kuris niekuo nenusileis Anglijos baseinams, kur treniruojasi plaukimo žvaigždė Meilutytė.

Šešių metų senumo pažadas

Pažadų ištęsėjimo, kaip žinoma, reikia palaukti. Kol kas Rūta vis dar treniruojasi Didžiojoje Britanijoje, bet visuose turnyruose atstovauja Lietuvai. Šiomis dienomis ji kartu su Lietuvos rinktine dalyvauja Vandens sporto pasaulio čempionate Budapešte. Sporto funkcioneriai tikisi, kad jauna plaukikė laimės Lietuvai dar ne vieną medalį varžybose, kurias nuo 2018 metų bus galima rengti ir Vilniuje.

Tuo tarpu senam Lazdynų baseinui skaičiuojamos paskutinės  gyvenimo minutės.

Lankytojams jis buvo uždarytas dar liepos pradžioje. 25 metrų plaukimo takeliuose daug metų savo sveikatą stiprino Lazdynų, Karoliniškių, Fabijoniškių gyventojai.

„Pamenu, kaip dar 80-aisiais, kai mokiausi Lazdynų mokykloje, kuri stovi vos 100 metrų atstumu nuo baseino ir kurią visi sovietų laikų gyventojai prisimena iš filmo „Elektroniko nuotykiai“, mes ateidovome į šį baseiną per kūno kultūros pamokas. Čia aš išmokau plaukioti“, — pasidalino su Sputnik Lietuva prisiminimais Lazdynų gyventojas Marekas Stanovskij, kuris stebėjo baseino griovimo darbus.

Statytbos įmonės dabininkai, griaunantys baseiną, papasakojo, kad jau rugpjūčio viduryje išvalys aikštelę, o iki 2018 metų pavasario pastatys naujo sporto komplekso karkasą.

© Sputnik/ Alexander Lipovets
Speciali įranda laužo baseino sienas

Planujama naujo baseino statybos kaina yra beveik 22 milijonai eurų. Projektas — bendras lietuviškos įmonės „Cloud architektai“ ir Nyderlandų kompanijos „Slangen+Koenis International“ darbas.

„Irdaiva“, kuri laimėjo baseino statytbos konkursą žada visus darbus užbaigti iki 2018 metų pabaigos.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą