Antradienis , liepos 17 2018
Pagrindinis / Pasaulis / EP rekomenduoja įšaldyti derybas dėl Turkijos narystės ES

EP rekomenduoja įšaldyti derybas dėl Turkijos narystės ES

Tuo tarpu Turkija tokią EP rekomendaciją atmeta ir ją vadina mėginimu „sabotuoti“ santykius su ES.

477 EP nariai balsavo už, 64 balsavo prieš, o 97 europarlamentarai susilaikė balsuojant dėl neįpareigojančios rekomendacijos stabdyti derybas su Turkija po to, kai šalyje balandį įvyko referendumas dėl konstitucinių pataisų, suteikiančių daugiau galių prezidentui.

Parlamentas ragina 28 ES nares oficialiai „nedelsiant“ suspenduoti derybas, jeigu konstitucinės reformos Turkijoje bus įgyvendintos be pakeitimų.

Turkijos ES reikalų ministras Omeras Celikas (Emeras Čelikas) tokį sprendimą pavadino „mėginimu sabotuoti santykius“. Jo teigimu, Turkija tokią ataskaitą laiko „niekine“, kaip ir ankstesnes EP ataskaitas.

„Kai mes ją gausime, grąžinsime Europos Parlamentui be jokių pakeitimų“, – žurnalistams sakė jis.

Dar prieš balsavimą Turkijos ministras pareiškė, kad toks sprendimas išliks istorijoje, kaip „baisi klaida“, ir kad Europos parlamentarai turėtų solidarizuotis su Turkija po pernykščiu mėginimo šalyje įvykdyti perversmą.

ES santykiai su Turkija tapo labai įtempti po nesėkmingo perversmo pernai liepą prieš prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą (Redžepą Tajipą Erdohaną), po kurio valdžia ėmėsi masinio susidorojimo su jo priešininkais. Dar vienu išbandymu santykiams tapo balandį įvykęs referendumas, kuriame rinkėjai pritarė prezidento galių išplėtimui.


Rekomenduojame

ES pateiks Lenkijai precedento neturintį įspėjimą?

Tokių veiksmų žadama imtis dėl naujų prieštaringai vertinamų Lenkijos teismų reformų, kurios, ES manymu, pažeidžia …

Parašykite komentarą