Pirmadienis , rugpjūčio 20 2018
Pagrindinis / Pasaulis / JAV Nepriklausomybės diena: pompastika, spindesys ir dešrainių valgymo konkursas

JAV Nepriklausomybės diena: pompastika, spindesys ir dešrainių valgymo konkursas

Linksmybės tęsiasi nuo šventiškų beisbolo rungtynių Londone iki pikniko Baltuosiuose rūmuose.

Nepaisant visos pompastikos ir iškilmių, liepos 4-oji Amerikoje švenčiama gyventojams esant susiskaldžiusiems dėl šalies ateities krypties po pernai įvykusių JAV prezidento rinkimų ir politinių susirėmimų imigracijos, sveikatos apsaugos ir kitais klausimais.

Nepriklausomybės diena švenčiama pareigūnams siekiant pasirūpinti žmonių saugumu.

Niujorke tūkstančiai žmonių turėtų stebėti kasmetinį fejerverkų šou ir Jennifer Lopez (Dženifer Lopez), Sheryl Crow (Šeril Krou), Brado Paisley (Brado Peislio) bei kitų atlikėjų koncertą. Šventė bus transliuojama per „NBC“ televiziją.

Didžiuliai fejerverkai taip pat vyks Čikagoje ir Bostone.

Tuo metu prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) ir pirmoji šalies ponia Melania Trump (Melania Tramp) Nepriklausomybės dienos proga Baltuosiuose rūmuose organizuoja pikniką.

Vašingtone taip pat griaudės fejerverkai, juos transliuos „PBS“. Šventėje taip pat gros grupės „The Beach Boys“, „The Four Tops“, atlikėjai Kellie Pickler (Keli Pikler) ir Trace’as Adkinsas (Treisas Adkinsas).

Šios dienos proga daugiau nei 65-iose ceremonijose prisieks 15 tūkst. naujų JAV piliečių.

Savo ruožtu dešrainių valgymo rekordininkas Joey Chestnutas (Džojus Čestnatas) rengiasi apginti savo titulą rungtynėse Konio saloje. Čia jis susigrums su revanšo siekiančiu Mattu Stonie (Metu Stoniu).

O Niujorke, užkandinėje „Nathan’s Famous“ Miki Sudo ketvirtą kartą iš eilės laimėjo dešrainių valgymo moterų konkursą. Ji per dešimt minučių suvalgė 41 dešrainį ir nugalėjo Michelle Lesco (Mišelę Lesko), suvalgiusią 32 dešrainius.

Niujorko policija planuoja dislokuoti šimtą technikos vienetų sankryžoms užblokuoti ir 20 smėlio pripildytų sunkvežimių, kad šie įtvirtintų fejerverkų stebėjimo vietas.

Sunkiai ginkluotos antiteroristinės pajėgos įsiterps tarp šventės stebėtojų. Pareigūnai su savimi turės nešiojamus radiacijos aptikimo prietaisus ir bombas užuodžiančius šunis. Policininkai taip pat bus dislokuoti ant stogų, kad stebėtų padėtį.

Bostono policija renginiuose taip pat planuoja dislokuoti sunkvežimius ir kitą sunkiąją techniką. Tiek Niujorko, tiek Bostono policija nurodė, kad informacijos apie galimas grėsmės neturi.

Nedidelės JAV vėliavėlės bus padėtos netoli 3 tūkst. vardų, užrašytų ant Rugsėjo 11-osios memorialo Niujorke.


Rekomenduojame

ES pateiks Lenkijai precedento neturintį įspėjimą?

Tokių veiksmų žadama imtis dėl naujų prieštaringai vertinamų Lenkijos teismų reformų, kurios, ES manymu, pažeidžia …

Parašykite komentarą