Ketvirtadienis , gegužės 24 2018
Pagrindinis / Lietuva / Benamių kačiukų džiaugsmas: Vilniuje atsiras 90 namelių katėms

Benamių kačiukų džiaugsmas: Vilniuje atsiras 90 namelių katėms

VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Sostinės valdžia nutarė per trejus metus įrengti apie 90 namelių (kasmet po 30) benamėms katėms, šią savaitę paskelbė lrt.lt.

Nameliai bus pastatyti numatytose kačių šėrimo vietose. Medinės, nuo drėgmės poveikio apsaugotos būdos katėms įrengiamos, kad jos galėtų pasislėpti nuo lietaus, vėjo, šalčio. Už šių namelių tvarką atsakys įmonė, kuri pastatyts būdas.

Sostinėje jau šiuo metu yra įkurta per 200 kačių šėrimo vietų.  

Nameliai išsidėstė įvairiose Vilniaus vietose, ofialiose kačių šėryklose juos galima rasti Lazdynuose, Pilaitėje, Justiniškėse, Žirmūnuose ir kituose miesto rajonuose, kur aplinkui jau būriuojasi murkiantys jų gyventojai. Daugiausiai tokių vietų yra Fabijoniškėse ir Šeškinėje. Dalyje jų ir bus įkurdinamos slėptuvės katėms.

Sostinėje jau šiuo metu yra įkurta per 200 kačių šėrimo vietų

Vilniaus gyventojai gali savarankiškai kreiptis į savivaldybę ir nurodyti vietą, kur jų nuomone, reikėtų pastatyti tokį namelį.

Tokios šėryklos, be kita ko, padeda kontroliuoti benamių kačių populiaciją.

Savivaldybės atstovai teigia, kad atėjo metas, kai neturėtų likti kažkokių kartoninių dėžių, iš šiukšlių konteinerių pritrauktų daiktų, pristatytų visokių namų. Vienodai pagamintos, estetiškos būdos benamėms katėms yra civilizuotos visuomenės bruožas.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą