Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / Prezidentė davė startą neatlygintinos kraujo donorystės turui

Prezidentė davė startą neatlygintinos kraujo donorystės turui

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Artėjant Kraujo donorystės dienai Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė 8-osios neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą pradžią ir neatlygintinai davė kraujo, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

Akcijos, kurios šiemetinis šūkis „Nelauk! Dalinkis krauju. Dalinkis dabar. Dalinkis dažnai“, tikslas — iki 2020 metų pasiekti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę.

Nors praėjusiais metais Lietuvos gyventojai kraują davė daugiau kaip 100 tūkstančių kartų, tai atliko tik 2,1% visų šalies gyventojų. Prezidentė kviečia kuo daugiau piliečių prisijungti prie šios iniciatyvos, tapti neatlygintinais kraujo donorais ir dar aktyviau prisidėti, gelbstint kitų žmonių gyvybes.

Kraujo donorystės palapinė

Neatlygintinos 2017 metų kraujo donorystės turas per Lietuvą prasidės Vilniuje birželio 15 dieną. Turo metu bus aplankyti 32 šalies miestai ir miesteliai.  

Tam, kad būtų užtikrintas kraujo poreikis, būtina, kad į kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų iki 300 donorų. Vien Vilniuje, kad ligoninės nejaustų kraujo stygiaus, reikia, kad kasdien kraujo duotų ne mažiau nei 200 žmonių.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą