Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / VU futbolininkai – stipriausi tarp Lietuvos studentų

VU futbolininkai – stipriausi tarp Lietuvos studentų

Gintaras Brazdžionis

Praėjusią savaitę finišavo Lietuvos studentų futbolo lygos (LSFL) pirmenybės. Antrus metus paeiliui čempionais tapo Vilniaus universiteto studentai. Trenerio Rimanto Turskio auklėtiniai per 11 rungtynių surinko 30 taškų. Antrąją vietą užėmė VGTU komanda (19 taškų), o trečiąją – KTU ekipa (16 taškų).
Šiame sezone LSFL pirmenybes pradėjo septyni kolektyvai, bet antrajame rate, iš varžybų pasitraukus ASU komandai, liko šeši.
Įspūdingai LSFL pirmenybėse startavę VU futbolininkai buvo arti rekordo. R. Turskio auklėtiniai laimėjo visas dešimt rungtynių, o vienintelį pralaimėjimą rezultatu 1:2 patyrė paskutiniajame susitikime prieš VGTU ekipą. Per 11 rungtynių VU komanda į varžovų vartus įmušė 37 įvarčius, o į savus praleido vos 6.
Spalio mėnesio viduryje Sočyje vyks tarpžemyninis Pasaulio studentų futbolo turnyras, kurį organizuoja „Adidas“ firma. Šiame turnyre dalyvaus Rusijos, Europos, Azijos, Afrikos, Okeanijos, Australijos, Šiaurės bei Pietų Amerikos komandos. Europos studentų rinktinę treniruos R. Turskis, o joje rungtyniaus VU futbolininkai A. Želtuchinas, Ž. Okulevičius, G. Lansbergas ir P. Juška. Pastarasis žaidėjas buvo pripažintas geriausiu pasibaigusio sezono Vilniaus universiteto komandos futbolininku.
VU treneris Rimantas Turskis pasidžiaugė iškovotais aukso medaliais ir pasidalino mintimis apie pasibaigusias LSFL pirmenybes.

– Ar sunkiai pavyko tapti čempionasi?
– Jau po pirmo rato buvome praktiškai išsprendę visus klausimus, o čempionais tapome nesunkiai.
– Kaip pavyko pasiekti tokį įspūdingą įmuštų ir praleistų įvarčių santykį +31?
– Mūsų komandos branduolys išlieka beveik nepakitęs jau 3-4 sezonus. Vaikinai gerai susižaidę ir aikštėje puikiai išpildo mano nurodymus.
– Ar Jūsų auklėtiniams netrūko motyvacijos, kai anksčiau laiko užsitikrino aukso medalius?
– Iš tiesų antrajame rate kiek sumažinome apsukas. Žaidėjai mažiau treniravosi. Reikia galvoti apie naują sezoną. Galbūt rungtyniausime Lietuvos II lygos pirmenybėse, ypač jeigu sugriūtų Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionatas.
– Kodėl jis gali sugriūti. Juk pernai buvo išrinkta nauja LSFL vadovybė, kuri žadėjo teigiamas permainas.
– Sklandumo norėtųsi daugiau, bet ne viskas nuo LSFL vadovybės priklauso. Jeigu bus nuspręsta sujungti aukštąsias mokyklas ir jų skaičius sumažės, neaišku, ar ir toliau vyks LSFL pirmenybės.
– Ar be Vilniaus universiteto dar kas nors padeda komandai?
– Niekada nuo mūsų nenusisuka ir padeda komandai du pagrindiniai rėmėjai. Tai UAB „Vilmesta“ ir „Tele 2“.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …