Ketvirtadienis , gegužės 24 2018
Pagrindinis / Lietuva / Savaitgalį nemiegosime: Muziejų naktis Palangoje

Savaitgalį nemiegosime: Muziejų naktis Palangoje

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Savaitgalį Palangos muziejai jungiasi prie tradicinės Muziejų nakties renginių ir paruošė savo lankytojams specialią programą, praneša miesto savivaldybė.

Mončio namai-muziejus

Pirmasis „Muziejų nakties“ atrakcijas pradės Antano Mončio namai-muziejus — čia vėlyvi lankytojai laukiami jau penktadienio, gegužės 19 dieną, vakarą nuo 19:00 iki 22:00. 
Meno gerbėjai 19:00 kviečiami dalyvauti Vaidoto Žuko glazūruotos keramikos, tapybos darbų ir koliažo kolekcijos „60 votų“ pristatyme, taip pat — susipažinti su muziejuje pristatomais Rembrandt‘o van Rijn‘o (1603-1669) piešiniais iš archyvinio aplanko.

Šios parodos Mončio namuose-muziejuje lankytojų lauks iki birželio 16 dienos.

Eksponatai Antano Mončio namuose–muziejuje

Kurorto muziejus

O štai Kurorto muziejuje mistika pakvips šeštadienį — prisijungdamas prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos, Kurorto muziejus vakarą „Anapilio“ viloje praleisti kviečia gegužės 20 dieną.  

Čia 18:00 rengiamas literatūrinis vakaras „Vasarą pasitinkant“, kuriame Palangos literatai skaitys savo ir kitų autorių kūrybą.

Beje, kiekvienas palangiškis žino, jog „Anapilio“ vilą, kur dabar įsikūręs Palangos kurorto muziejus, gaubia iš lūpų į lūpas perduodamos legendos ir paslaptingos istorijos apie ten esančius vaiduoklius. Todėl jau pritemus visi kažką panašaus patyrę šiame pastate kviečiami pasidalinti savo istorijomis prie arbatos puodelio. 

Taip pat Kurorto muziejuje bus galima apžiūrėti čia veikiančias laikinąsias parodas.

„Kas žino, gal pamatysite ar pajusite kažką neįprasto“, — intriguoja muziejaus darbuotojai.

Lankytojai Kurorto muziejuje šeštadienį bus laukiami iki 21:00.

Gintaro muziejus

Gegužės 20 dienos vakarą nemokamuose Muziejų nakties renginiuose „Tebūnie (ne) tamsa)“ apsilankyti kviečia ir Palangos gintaro muziejus.

20:00 čia skambės klasikinės muzikos koncertas, bus skaitoma Maironio poezija „Nuo Birutės kalno“.

Numatyta ir pramoga vaikams „Sukurk paslaptį“ (registracija el. paštu tebunienetamsa@gmail.com).

Muziejų nakties renginiuose dalyvaus Klaipėdos universiteto Menų akademijos Teatro, Muzikos ir Šokio katedrų studentai. 

21:00 Gintaro muziejaus terasoje skambės grupės „The Voiceless“ koncertas, o 22:00 į Birutės parką pakvies kinas po atviru dangumi — žiūrovų dėmesio lauks režisieriaus Justino Krisiūno romantinė nuotykių komedija „Dėdė, Rokas ir Nida“.

Muziejų naktis — Tarptautinės muziejų tarybos kasmet inicijuojamas Tarptautinės muziejų dienos renginys. Akcijos tikslas — parodyti muziejų eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą