Pirmadienis , rugpjūčio 20 2018
Pagrindinis / Lietuva / Aklieji galės įsigyti Brailio rašto leidinių be autorių leidimo

Aklieji galės įsigyti Brailio rašto leidinių be autorių leidimo

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Aklieji ir jų organizacijos galės įsigyti didesnį kiekį specialiojo formato (Brailio rašto, didelio šrifto ar įgarsintų) knygų, laikraščių ar kitų leidinių neprašydamos autorių teisių turėtojo leidimo, praneša portalas manoteises.lt.

Dėl naujų taisyklių, kurios palengvins aklųjų ir silpnaregių prieigą prie jiems skirto specialiojo formato knygų neformaliai sutarė Europos Parlamento (EP) ir ES Tarybos derybininkai.

EP derybininkai taip pat užtikrino, kad nebus reikalaujama pirminio komercinės pasiūlos patikrinimo prieš įsigyjant akliesiems pritaikytus leidinius.

Šios nuostatos galios leidiniams ne tik iš ES, bet ir iš kitų 2014 metais Marakešo susitarimą pasirašiusių užsienio šalių. ES narės turės galimybę sukurti dalinio kompensavimo schemas leidėjams, kurių knygos bus išleistos akliesiems pritaikytu formatu.

„Atėjo laikas akliesiems ir silpnaregiams turėti geresnę prieigą prie knygų, išleistų jiems pritaikytu formatu“, — pasakė EP nuomonės pranešėjas Maxas Anderssonas (Žalieji, Švedija).

„Džiaugiuosi pasiektu kompromisu, kuris užtikrins akliesiems ir silpnaregiams pritaikytų darbų tarpvalstybinius mainus. Dabar labai svarbu, kad ES kuo greičiau prisijungtų prie kitų šalių, kurios jau ratifikavo Marakešo susitarimą“, — pažymėjo Anderssonas.

Šiam teisės aktui dar turės formaliai pritarti EP Teisės reikalų komitetas, visas Parlamentas ir ES Taryba. EP plenarinėje sesijoje dėl šio teksto ketinama balsuoti liepą.

Europoje yra apie 30 milijonų aklųjų ir silpnaregių, o pasaulyje — 285 milijonai. Skaičiuojama, kad ES akliesiems ir silpnaregiams tinkamu formatu perleidžiama nuo 7 iki 20% knygų, o besivystančiose — tik 1%.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą