Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Kijeve įvyko pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis

Kijeve įvyko pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Jau žinomi pirmojo „Eurovizijos-2017“ pusfinalio rezultatai — į populiaraus renginio finalą pateko dešimt atlikėjų ir grupių.

Už teisę patekti į finalą kovojo 18 šalių. Dėl galimybės nugalėti tarptautiniame dainų konkurse, šeštadienį vyksiančiame finale susikaus dešimties šalių atstovai.

Tarp finalistų— Robinas Bengtssonas (Švedija), Artsvika (Armėnija), Salvadoras Sobralis (Portugalija), Diana Hajiyeva (Azerbaidžanas), Demy (Graikija), Isaiahas (Australija), „Sunstroke Project“ (Moldova), Hovigas (Kipras), Kasia Mos (Lenkija) ir Blanche (Belgija).

Alternatyvios muzikos grupė „Triana Park“ iš Latvijos į finalą nepateko.

Primename, kad „Didžiojo penketo“ šalys (Prancūzija, Vokietija, Italija, Ispanija, Didžioji Britanija) ir konkurso šeimininkė (Ukraina) kasmet automatiškai patenka į finalą, kuris vyks gegužės 13 dieną.

Grupė „Fusedmarc“ su daina „Rain Of Revolution“ pasirodys gegužės 11-ą dieną 16 numeriu.

Skandalinga istorija

Kovo 22 dieną Ukrainos saugumo tarnyba uždraudė Julijai Samoilovai įvažiuoti į šalies teritoriją trejus metus dėl to, kad ji koncertavo Kryme.

Europos transliuotojų sąjungos (EBU) generalinė direktorė Ingrid Deltenre pareiškė, jog labai apgailestauja dėl to, kad „Eurovizija“ naudojamasi politiniais tikslais.

„Dainų konkursas turėtų džiuginti milijonus žmonių ir suburti juos kartu, o ne kurstyti vienų prieš kitus“, — pareiškė Deltenre.

„Eurovizijos“ istorijoje nebuvę atvejų, kad kokia nors šalis nebūtų įleista į konkursą. EBU pasiūlė transliuoti dainininkės pasirodymą nuotoliniu būdu arba pakeisti konkursantą, tačiau Maskva atsisakė.

Europos transliuotojų sąjunga pareiškė, kad Rusija nedalyvaus konkurse, o „Pervyj kanal“ nusprendė netransliuoti „Eurovizijos-2017“.

Pergalę Ukrainai ir teisę rengti konkursą šalyje pelnė Susana Jamaladinova, žinoma Jamalos vardu, su daina „1944“ apie Stalino vykdytą Krymo totorių deportaciją.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą