Pirmadienis , birželio 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Lietuva pigiausia iš Baltijos šalių rusų turistams

Lietuva pigiausia iš Baltijos šalių rusų turistams

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Rusijos turistai kelionėms į Baltijos šalių sostines pirmenybę teikia „ilgųjų“ šventinių išeiginių metu, praneša leidinys „The Baltic Course“.

Vidutiniškai turistai apsistoja dviems-trims naktims.

Mažiausiai pragyvenimui viešbučiuose rusų turistai išleidžia Vilniuje (mažiau nei 50 eurų per parą), o daugiausiai — Taline (daugiau nei 60 eurų per parą). Rygoje apgyvendinimui išleidžia iki 55 eurų per parą.

2016-aisiais turistinių kelionių skaičius iš Rusijos į Latviją išaugo 9% iki 339 tūkstančių palyginus su 2015 metais, į Lietuvą — sumažėjo 7% iki 693 tūkstančių, į Estiją — išaugo 2% iki 1 milijono 511 tūkstančių kelionių pagal „Rosstat“ duomenų analizę.

Lietuvoje Rusijos turistus labiausiai traukia Vilnius, Klaipėda, Palanga ir Trakai.

Be to, Lietuva pernai užėmė 7-ą vietą ES šalių, sulaukusių daugiausiai turistų (10,9% turistų priauga).

Pirminiais Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos duomenimis, surinktais kartu su Europos Komisija pagal 28 ES šalių apgyvendinimo įstaigų 2016 metų statistiką, iš viso pernai ES šalyse apsilankė 499 milijonų turistų (21 milijonu daugiau nei 2015 metais). Tai sudaro beveik pusę — 40% — visų pasaulio turistų.

Atvykstamojo turizmo srautų į ES šalis augimas fiksuojamas jau 7 metus iš eilės ir jau viršija prieškrizinius 2008 metų rodiklius.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą