Antradienis , kovo 20 2018
Pagrindinis / Verslas / Energetikos ministerija siūlo pertvarkyti energetikos sektoriaus įmones

Energetikos ministerija siūlo pertvarkyti energetikos sektoriaus įmones

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Siekdama didinti veiklos efektyvumą ir racionaliau naudoti valstybės pinigus, Energetikos ministerija siūlo pertvarkyti energetikos srities valstybės įmones (VĮ), praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Apjungus veiklą ir funkcijas vietoj keturių šiuo metu esančių institucijų liktų dvi. Planuojama, kad įgyvendinta reforma kasmet leis sutaupyti iki 300 tūkstančių eurų.

Optimizuojant veiklą, siūloma vietoj dviejų valstybės įmonių — Energetikos agentūros ir Lietuvos naftos produktų agentūros — įkurti vieną energetikos sektoriaus kompetencijų ir duomenų centrą. Jis vykdytų Ignalinos atominės elektrinės (AE) eksploatavimo nutraukimo projektų vykdymo priežiūrą, valstybės naftos produktų atsargų pirkimą ir saugojimą, prižiūrėtų energijos vartojimo efektyvumo didinimą ir energetikos sektoriaus analizę, užtikrintų Europos Sąjungos ir nacionalinės paramos projektų energetikos srityje įgyvendinimą, atestatų išdavimą. Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūrą siūloma prijungti prie valstybės įmonės „Ignalinos atominė elektrinė“.

Įgyvendinus permainas institucijų veikla taptų veiksmingesnė ir efektyvesnė, paslaugos kokybiškesnės, o atskaitomumas didesnis. Apjungus bendrąsias (teisės, personalo, finansų ir kitų) ir atsisakius besikartojančių funkcijų būtų taupomos bei racionaliau naudojamos valstybės biudžeto lėšos. Taip pat būtų sudarytos sąlygos išlaikyti ir pritraukti aukšto lygio specialistų priskirtoms funkcijoms vykdyti.

Šia pertvarka būtų nuosekliai tęsiamas viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo procesas. Vyriausybės programoje numatyta optimizuoti iš biudžeto išlaikomų įstaigų veiklą, konsoliduojant bendrąsias funkcijas ir panaikinant persidengiančias, tobulinti valstybinę priežiūrą vykdančių institucijų sistemą. Siūlomais pokyčiais būtų įgyvendintos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijos dėl efektyvesnio ir skaidresnio valstybės įmonių veikimo ir jų atskaitomybės valstybei ir visuomenei.

Siūlymą atlikti tokią pertvarką artimiausiu metu svarstys Vyriausybė.

Rekomenduojame

Vyriausybė – už trumpesnį alkoholio prekybos laiką ir reklamos draudimą

Ministrų kabinetas iš esmės pritarė siūlymams dar labiau sugriežtinti alkoholio prekybos laiką ir uždrausti jo …

Parašykite komentarą