Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / Lietuvoje į Nemuną sugrįš sterlės

Lietuvoje į Nemuną sugrįš sterlės

VILNIUS, abalandžio 24 — Sputnik. Lietuva  netrukus turėtų prisijungti prie sterlės veisimo Nemuno baseine darbų, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

2014 metais Žuvininkystės tarnyba raštu kreipėsi į Aplinkos ministerijos Invazinių rūšių kontrolės tarybą dėl galimybės introdukuoti sterlę Nemuno upėje ir gavo pritarimą eksperimentinei sterlės introdukcijai.

Šiuo metu yra atlikta Sterlių introdukcijos į Lietuvos vandenis galimybių studija, pagal kurią bus parengta Sterlių introdukcijos programa iki 2020 metų. Žuvininkystės tarnyba numato sterlės veisimo darbus vykdyti Simno poskyryje, kuriame įrengtas modernus cechas.

Remiantis mokslininkų „Sterlių introdukcijos į Lietuvos vandenis galimybių studija“, kasmet į Nemuno vidurupį būtų galima įveisti 28-30 tūkstančių vienetų sterlių jauniklių.

Sterlėms įveisti tinkamiausia Nemuno atkarpa — nuo Mosty miesto (Baltarusija) iki Kauno hidroelektrinės, Lietuvos dalyje tai būtų apie 240 kilometrų  ruožas — pakankama erdvė vietinei populiacijai susiformuoti.

Iki šiol Lietuvoje buvo tris kartus bandyta sugrąžinti sterles į upes, tačiau dėl vienkartinių įžuvinimų, nepakankamos apsaugos, mokslinių tyrimų stokos ir kitų priežasčių nesusidarė gyvybingos, galinčios natūraliai neršti šių žuvų populiacijos.

Lietuvos žuvininkystės specialistai ketina pasinaudoti kolegų iš Lenkijos patirtimi. Lenkijos specialistai jau kelerius metus naudoja visiškai naują preparatą, skirtą įvairioms eršketinėms žuvims, kurioms priklauso ir sterlės, veisti — LHRH.

Lietuviai vis dažniau valgo žuvį, bet renkasi ją pagal kainą, o ne kilmę >>

Šis hormonas proporcingai paskirstomas po visą žuvies kūną; perdozavimas neigiamo poveikio žuviai neturi.

Iš visų eršketinių žuvų sterlės yra vienintelės visiškai gėlavandenės, gyvenančios tik upėse ir nemigruojančios į jūrą, greitai subręstančios ir vertingos žuvys, kurios ateityje bus svarbus žvejų-mėgėjų objektas. Sterlės buvo neatsiejama upių ekosistemos ir žuvų bendrijos dalis, tačiau šiuo metu dėl žmogaus ūkinės veiklos ši žuvis tapo labai reta. Ji įrašyta į Tarptautinę Raudonąją knygą.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą