Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / EK prižiūri, kad atostogų užsakymas internetu pateisintų lūkesčius

EK prižiūri, kad atostogų užsakymas internetu pateisintų lūkesčius

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Europos vartotojų centrų duomenimis, pastaruoju metu vartotojai dažniausiai skundžiasi viešbučių ar skrydžių užsisakymo internetu paslaugomis, praneša Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

2016 metų spalį Europos Komisija ir Europos Sąjungos (ES) vartotojų apsaugos tarnybos suderintai pradėjo tikrinti 352 kainų palyginimo ir kelionių užsakymo portalus visoje ES. 

Jos nustatė, kad 235 interneto svetainėse, tai yra dviejuose trečdaliuose tikrintų svetainių, nurodytos kainos buvo nepatikimos. Pavyzdžiui, vėlesniuose užsakymo etapuose kaina buvo padidinta, įtraukus papildomų elementų, bet apie tai vartotojo aiškiai neinformavus, arba specialios kainos neatitiko jokių galiojančių pasiūlymų.

Pagrindiniai nustatyti faktai

Trečdaliu atvejų pirminė kaina nesutapo su galutine kaina. Penktadaliu atvejų specialių pasiūlymų iš tikrųjų nebuvo, o buvo tik vilionės.

Beveik trečdaliu atvejų galutinė kaina (įskaitant mokesčius) arba jos apskaičiavimo būdas buvo neaiškūs.

Vienoje svetainėje iš keturių nebuvo patikslinta, kad teiginiai apie besibaigiančius pasiūlymus (pavyzdžiui, „liko tik 2“, „pasiūlymas galioja tik šiandien“) yra susiję tik su ta svetaine.

Kas penktame portale buvo pateikta ypatingų kainų pasiūlymų, tačiau tikruosiuose užsakymo puslapiuose jų įsigyti už reklamuotą kainą nebuvo galima.      

Kiti nustatyti pažeidimai buvo susiję su paslaugos teikėjo pateikta apie save tik ribota informacija, naudotojų atsiliepimai skelbiami nesuprantama arba neskaidria tvarka, svetainės neteikė palyginimui svarbios patikimos informacijos.

Mažiausiai pažeidimų buvo susiję su reklama ir rinkodara.

Tarnybos paprašė šių portalų laikytis ES vartotojų teisės aktų, pagal kuriuos jos privalo taikyti visiškai skaidrią kainų politiką, ir teikti aiškius pasiūlymus jau pirmaisiais užsakymo etapais.

Europos Komisija interneto vartotojams siūlo naują būdą lengvai ir be teismo spręsti ginčus dėl ES valstybėse narėse internetu įsigytų prekių ar paslaugų — pasinaudoti elektroniniu ginčų sprendimu.

Kaip tai veikia, galima sužinoti, peržiūrėjus filmuką.

Europos Komisija pažymi, kad interneto svetainės, kuriose nustatyta pažeidimų, turės juos pašalinti. Jei jos nevykdys reikalavimų, nacionalinės vadžios institucijos gali inicijuoti administracinį ar teismo procesą.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą