Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Būkite budrūs: jau pabudo ligas platinančios erkės

Būkite budrūs: jau pabudo ligas platinančios erkės

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Atšilus orui pabudo erkės, kurios platina pavojingas ligas, įspėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Lietuvoje erkių platinamomis ligomis — erkiniu encefalitu (EE) ir Laimo liga (LL) asmenys serga net kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse. Kasmet Lietuvoje erkių platinamomis ligomis suserga apie tris tūkstančius asmenų.

Pernai erkiniu encefalitu sirgo — 633 asmenys, o Laimo liga — 2915. Palyginti su 2015 etais sergamumo EE rodikliai išaugo 91%, o LL — 31 % 2015-2016 metais.

Skiepai — gera priemonė apsisaugoti nuo ligų

Jei nuo Laimo ligos gali apsaugoti tik budrumas, veiksmingiausia profilaktikos priemonė nuo erkinio encefalito yra skiepai. Medikai ragina visus, besirūpinančius savo sveikata, atlikti skiepus nuo erkinio encifalito.

Vakcinaciją nuo EE rekomenduojama pradėti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol dar neprasidėjęs erkių aktyvumo laikotarpis. Vakcinavimo schemos yra dvi: įprastinė ir pagreitinta.

Erkinio encefalito paplitimo žemėlapyje galima pasitikrinti, kuriuose Lietuvos rajonuose daugiausiai susergama erkiniu encifalitu ir susimąstyti, ar verta atsisakyti skiepų dėl nenoro ar baimės.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą