Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / E. Tamošiūnaitė: Būtina nuosekli socialiai teisinga bei šeimos stiprinimo politika

E. Tamošiūnaitė: Būtina nuosekli socialiai teisinga bei šeimos stiprinimo politika

Šių dienų LR Seimui būtina kuo skubiau spręsti eilę metų nesprendžiamų problemų, t.y. socialinės atskirties, emigracijos, nedarbo, demografijos ir kt.  

Šalies emigracijos rodikliai tūkstančiui gyventojų yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje. Nedarbo lygis Lietuvoje apie 8 proc., o regionuose siekia 12-14 procentų.

Statistikos departamento duomenimis dviejų žmonių šeima Lietuvoje pagimdo maždaug 1,7 vaiko, kai pasaulio vidurkis – 2,5 vaiko. Skurdas ir nepriteklius sukelia daugelį problemų arba išveja Lietuvos žmones į emigraciją.

Estijos, Anglijos, Prancūzijos, Lenkijos, Portugalijos ir kitų ES šalių  praktika, kuri aiškiai parodo, kad vykstant tokiems procesams būtina nuosekli socialiai teisinga politika bei šeimos  stiprinimo politika.

Apmokestinus bankų aktyvus bei didžiuosius prekybos centrus, siūlau įgyvendinti priemonių paketą, kuris išspręstų mano keliamas problemas.

– 120 eurų kiekvienam vaikui kas mėnesį.

Kaimyninės Lenkijos pavyzdys rodo, kad gimstamumo rodiklių gerinimas didžiąja dalimi priklauso nuo šeimos finansinių galimybių, valstybės paramos ir šalies šeimos stiprinimo politikos. Lenkijoje nuo 2016 m. balandžio mėnesio pradėta skirti išmokas kiekvienam vaikui maždaug po 120 eurų.

Kaip praneša Lenkijos Statistikos departamentas, praėjus vos 10 mėnesių po Vyriausybės patvirtintų naujųjų išmokų šeimoms, Lenkijoje gimė maždaug 16 000 daugiau naujagimių, lyginant su 2015 metų duomenimis.

Pabrėžtina, kad po 10 mėnesių Įstatymo galiojimo bendras skurdo lygis Lenkijoje sumažėjo 48 proc., t. y. beveik perpus. Vaikų skurdo lygis sumažėjo 94 proc. Santykinis bendras skurdas sumažėjo 26 proc.

Tai labai iškalbi statistika ir, esu įsitikinusi, kad panašiu keliu turi judėti ir Lietuva.

– Daugiavaikių šeimų rėmimas, t.y. nemokamas vaikų skiepijimas (pvz. Lietuvoje nuo meningokoko vaikų mirtingumas vienas didžiausių ES, o toks skiepas kainuoja apie 100 eurų, nuo erkinio encefalito skiepas kainuoja apie 25 eurus ir t.t.), nuolaidos už važiavimą viešuoju transportu, kultūrinių renginių lankymas ir kt.

Neabejoju, kad labai svarbus yra Valstybės požiūris į daugiavaikių šeimų stiprinimą, kuris galėtų įtraukti ir privatų sektorių, tuo skatintų socialiai atsakingą verslą.

– 5 proc. PVM būtiniesiems maisto produktams (pieno, mėsos, grūdinimas, kiaušiniams, vaisiams ir daržovėms).

Lietuva kartu su Bulgarija, Danija, Estija ir Latvija yra vienintelės ES narės, kuriose nėra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų pagrindiniams maisto produktams, pvz. Maltoje visiškai nėra PVM būtiniems maisto produktams, Jungtinėje Karalystėje, Liuksemburge, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Belgijoje PVM taikomas nuo 3 iki 6 procentų.

smulkaus ir vidutinio verslo mokestinės sistemos mažinimas bei šeimos verslo rėmimas ir skatinimas. Lietuvoje klestinčios monopolijos išeliminavo iš rinkos smulkųjį ir vidutinį verslą. Diferencijavus mokestinę sistemą (turtingesnis moka daugiau),  skatintume ir remtume vidutinį ir smulkųjį bei šeimos verslą.

 – minimalaus mėnesinio atlyginimo apmokestinimas 1 euro mokesčiu. Tokia priemonę įdiegus, iškart pakiltų dirbančiųjų atlyginimai.

Dar svarbu paminėti, kad kiekvienas iš mūsų nori susilaukti orios senatvės pensijos. Būtina pensiją susieti su VDU ir nuolat indeksuoti.

Tai, ką paminėjau, yra PRIEMONIŲ PAKETAS, kurį būtina įgyvendinti, kad gėrėtų paprasto žmogaus, šeimos materialinė gerovė, kad žmogus jaustųsi saugus dėl savo ir savo vaikų ateities, stabdytume emigraciją, spręstume demografijos, bedarbystės ir nepritekliaus problemas.

Esu įsitikinusi, kad tik orientuota į žmogų socialiai teisinga politika kelias į stiprią Lietuvos valstybę. 

Politinė reklama bus apmokėta iš specialiosios kandidatės E. Tamošiūnaitės rinkimų sąskaitos.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą