Penktadienis , gegužės 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Estiški robotai išvežios „Domino“ picą Vokietijoje

Estiški robotai išvežios „Domino“ picą Vokietijoje

VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Amerikietiškas picerijų tinklas Domino’s Pizza Vokietijoje savo produkciją pristatinės startuolio „Starship Technologies“ roboto-kurjerio pagalba, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į leidinį „The Local“.

Kompanija jau paskelbė, kad robotai išvežios picą Europoje, o pirmasis robotas trečiadienį jau apsilankė pas klientą Amsterdame. Kita inovacijos įdiegimo eilėje — Vokietija.

Pasak Domino’s vyriausiojo vykdančiojo direktoriaus Karsteno Freigango, jie suinteresuoti pirmu picos pristatymu robotų pagalba Europoje, nes planuoja automatizuoti šį procesą ir Vokietijoje.

Pirmieji robotai atsiras Hamburge. Tiksli šių „kurjerių“ atsiradimo data nėra pranešama, tačiau kompanija tikisi iš vietos valdžios institucijų gauti leidimą naudoti robotus iš per artimiausius du mėnesius.

Bendrovę „Starship Technologies“, sukonstravusią robotus-kurjerius, sukūrė du Skype įkūrėjai — Ahti Heinla ir Janus Friis. 2016 metų rugpjūčio 30 dieną Europos žurnalas apie kompiuterius „ComputerBild“ pavadino kompaniją „Metų startuoliu“.

© Ruptly.
Šešiaratis robotas-kurjeris

Šešiais ratais varomi robotai savarankiškai juda po miestą. Sudėtingos programinės įrangos ir skaitmeninių žemėlapių padedami jie gali pristatyti siuntinius, sveriančius iki 10 kilogramų. Atidaryti korpusą su siunta gali tik žmogus, žinantis specialų kodą.

2016 metų liepą estiški robotai buvo išbandyti Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Šveicarijos gatvėse, o 2016-ųjų rugsėjį ― Rygoje. Bandymai buvo sėkmingi, ir bendrovei pavyko pritraukti daugiau kaip 17 milijonų dolerių investicijų.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą