Pirmadienis , birželio 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Vaistinėse lankysis „slapti pirkėjai“

Vaistinėse lankysis „slapti pirkėjai“

VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Trečiadienį Ministrų kabinete pritarta siūlymui stiprinti vaistinių priežiūrą bei įteisinti kontrolinius vaistų pirkimus. Po įstatymo pataisų vaistinėse galės apsilankyti „slapti pirkėjai“, įvertinsiantys ne tik aptarnavimo kokybę, bet ir tikrinsiantys, ar vaistininkas atliko savo pareigą pasiūlyti pigiausius vaistus bei suteikti kitą aktualią informaciją pacientui, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

Iki šiol SAM sulaukdavo nemažai žmonių skundų dėl didelių vaistų kainų, o daugeliu atveju paaiškėdavo, kad gyventojai vaistinėse net nebuvo informuoti apie galimybę įsigyti jų pigiau, kad nepateikta informacija apie juos monitoriaus ekrane arba nepaaiškinta, kad pigūs vaistai yra taip pat veiksmingi kaip ir brangūs. Tad atstovaujant visų šalies žmonių interesus ir buvo priimtas sprendimas griežčiau tikrinti vaistinių veiklą.

SAM supranta verslo nuogąstavimus dėl siūlomų naujovių, tačiau užtikrina, kad nereikėtų dėl to nerimauti, nes valstybės siekis yra mažinti vaistų kainas, o ne riboti vaistinių veiklą. Tad ši priemonė yra viena iš daugelio, siekiant mažesnių vaistų kainų, nes jas mažinant yra orientuojamasi į visą farmacijos sektorių — ne vis vaistines, bet ir vaistų gamintojus, registruotojus.

Pasak jos, iki šiol atlikti kontrolinius pirkimus vaistinėse neleido galiojantys teisės aktai, kurie nurodė, jog prieš neplaninį vaistinės patikrinimą, apie tai turi būti pranešta iš anksto. Pagal tokį reglamentavimą faktiškai nustatyti kaip gyventojui parduodant vaistus suteikiama farmacinė paslauga nebuvo galimybių.

Farmacinės paslaugos kokybė ir ar buvo pasiūlyti pigiausi vaistai gali būti įvertinta tik tiesioginio kontakto tarp pirkėjo ir farmacijos specialistu metu. Todėl yra labai svarbu, kad vaistininkas nežinotų, kad vyksta tikrinamas ir negalėtų imituoti parodomojo pardavimo.

Įstatymo pataisų projektuose yra numatyta, kokiais atvejais kontrolinius pirkimus būtų galima atlikti. Taip pat nurodyta, kad siekiant nepažeisti tikrinamųjų teisių, vos tik atlikus kontrolinį pirkimą, sprendimo jį atlikti kopija turi būti nedelsiant pateikta vaistinei.

Tokius pirkimus atlikti galės ne tik geros vaistinių praktikos inspektoriai, bet ir kiti Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos darbuotojai (VVKT), įgalioti vykdyti priežiūrą.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą