Pirmadienis , birželio 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Vilniečiai kviečiami į ekskursiją po fotopasakojimus iš viso pasaulio

Vilniečiai kviečiami į ekskursiją po fotopasakojimus iš viso pasaulio

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Jau dešimtą kartą surengtas tarptautinis fotožurnalistikos festivalis „Vilniaus fotografijos ratas“ sostinės gyventojus ir svečius šį šeštadienį, kovo 25 dieną, tarp 12:00 ir 13:00, kviečia į ekskursiją po fotopasakojimus iš įvairių pasaulio kraštų, praneša portalas madeinvilnius.lt.  

Tikros istorijos, eksponuojamos viešoje erdvėje, kviečia nelikti abejingais. Festivalio dalyvių fotografijas galima pamatyti Vilniuje, Gedimino prospekte, ant Lukiškių aikštę juosiančios tvoros.

Ekskursijų vadovais bus Festivalio organizatoriaus, Lietuvos spaudos fotografų klubo nariai ir trys eksponuojamų fotopasakojimų autoriai.

Apie 10-ąjį tarptautinį festivalį „Vilniaus fotografijos ratas“

2016 metų konkursinei festivalio programai „Gyvenimo ratas“ 246 fotopasakojimus pateikė 186 fotožurnalistai iš įvairių pasaulio šalių. Šis, jau dešimtasis, festivalis atskleidžia, kad „Vilniaus fotografijos ratas“ jau įsisukęs ne tik tarpe Lietuvos fotografų, bet vertinamas ir pasauliniame fotožurnalistikos akiratyje.

Šių metų temos atskleidžia gyvenimo verpetus nuo Europos iki Irano, nuo Filipinų iki Venesuelos: apie Filipinuose sekso turistų paliktus vaikus, ilgamečio Irano-Irako karo pasekmės — taikos metu minų sužalotus nekaltus vaikus, be žinios dingusiųjų paieškas Baltarusijoje, netikėtą Venesuelos kalėjimo istoriją, kur patys kaliniai perėmė tvarką penkis kartus perpildytame kalėjime ir kitą.

Festivalio dalyvių nuotraukų pirmoji ekspozicija vyko Vilniaus knygų mugėje.

Organizatorių idėja, kuri įgyvendinama nuo pirmojo festivalio 2007 metais, eksponuoti fotografijas atvirose, lengvai pasiekiamose erdvėse tęsiama.

Po pirmojo eksponavimo paroda atkeliavo į Gedimino prospektą Vilniuje, kur žiūrovai fotografų įmažintas istorijas gali apžiūrėti ir dieną, ir naktį, vėliau jos tęs kelionę po kitus šalies miestus.

Šis festivalis suteikia galimybę fotožurnalistams išreikšti savo mintis, jausmus ir gyvenimo filosofiją. Perteiktas vaizdas kartais būna iškalbingesnis nei žodis. Spaudos fotografija gyvena ne vien laikraščių, žurnalų ar internetinių portalų erdvėje. Tai kasdienybės filosofijos, įvairių pasaulio šalių gyvenimo atspindys.

Festivalis suteikia fotografams galimybę pasidalinti savo kūriniais, patyrimais bei išgyvenimais, savo vizualinės kalbos valdymu, o žiūrovams pažvelgti į ne kas dieną pasiekiamas ar nepažintas pasaulio gyvenimo akimirkas.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą