Ketvirtadienis , kovo 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / Dėl gripo ligoninėje atsidūrė 6 mažamečiai

Dėl gripo ligoninėje atsidūrė 6 mažamečiai

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje mažėja, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

Šiuo metu gripo epidemiją skelbia aštuonios šalies savivaldybės. Iš viso šį gripo sezoną epidemiją buvo paskelbusios 24 savivaldybės iš 60.

Aštuntąją šių metų savaitę (2017 metų vasario 20-26 dienomis) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 77,7 atvejų dešimčiai tūkstančių gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo šiek tiek mažiau — 72,9 atvejų dešimčiai tūkstančių gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 8-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias — Marijampolės administracinėje teritorijoje.

Aštuntąją 2017 metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 49 asmenys. Iš jų — šeši vaikai iki dvejų metų amžiaus, 21 asmuo iki 17 metų, kiti — suaugusieji. Vienas asmuo gydytas intensyvios terapijos skyriuje. Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus apskrityse.

2016-2017 metų gripo sezono metu iš viso registruoti trys gripo mirties atvejai. 

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą