Pirmadienis , birželio 25 2018
Pagrindinis / Lietuva / Daugiau nei 11 tūkst migrantų pasiekė Europą Viduržemio jūra

Daugiau nei 11 tūkst migrantų pasiekė Europą Viduržemio jūra

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Daugiau nei 11 tūkstančių migrantų ir pabėgėlių atvyko į Europą per Viduržemio jūrą 2017-aisiais, penktadienį pranešė Tarptautinės migracijos organizacija (TMO).

Pasak TMO statistikos, nuo šių metų sausio iki vasario 8-osios į Europą atvyko 11 169 migrantų ir pabėgėlių, net 258 žmonės žuvo. Per tą patį laikotarpį pernai į Europą atvyko 76 395 žmonės.

Apie 15% atvyko į Europą per Graikiją. Likę 85% — 9,4 tūkstančiai žmonių — per Italiją. Pasak TMO biuro Romoje, Italijai šie skaičiai yra daug didesni nei per tą patį laikotarpį 2016 ir 2015 metais.

Pasiekti Europą pavyko ne visiems

Primename, kad Italijos, Prancūzijos ir Graikijos gelbėtojai daug kartų negalėjo susidoroti su laivų, kuriuose pilna nelegalių migrantų, sulaikymu ir palyda. Daugelis iš jų nuskendo, taip ir nepasiekę savo tikslo, o tie, kurie pasiekė ne visada atrado laimę.

Daugiau nei 250 tūkstančių žmonių kirto Viduržemio jūrą — 2015-aisiais nelegalių migrantų buvo maždaug 220 tūkstančių. Maždaug 94 tūkstančiai žmonių atsidūrė Italijoje, palikę gimtąją Eritrėją, Nigeriją ir Sudaną.

Kiti, daugiausia sirai, pasiekė Graikiją.

Tuo tarpu, prieglobsčio prašytojų pasiskirstymas Europos Sąjungoje vyksta labai lėtai. Nuo praėjusių metų rudens buvo paskirstyti tik 2647 pabėgėliai, tuo tarpu valstybės — ES narės susitarė dėl 160 000 pabėgėlių iš Italijos ir Graikijos paskirstymo po Europos Sąjungos šalis per dvejus metus.

Pabėgėliai Lietuvoje

Pernai rugsėjį Europos Sąjunga įpareigojo Lietuvą per dvejus metus priimti virš tūkstančio pabėgėlių, tačiau šalis iki šiol vangiai vykdo programos įgyvendinimą.

Per vienerius šios programos įgyvendinimo metus priimti tik 184 žmonės. Norint pilnai įgyvendinti šią programą Lietuvai iki 2017 metų rugsėjo teks priimti 1105 žmonių iš Artimųjų Rytų.

Nors Lietuva pabėgėlius priima jau beveik 20 metų, iki šiol šalyje prieglobsčio prašė nedaug asmenų, palyginus su pernykščiu Lietuvos įsipareigojimu Europos Sąjungai.

Iki šiol daugiausiai į šalį atvykdavo imigrantai iš Čečėnijos, Rusijos ar Ukrainos. Tuo metu pagal ES pabėgėlių perkėlimo programą Lietuva priima žmones iš Artimųjų Rytų šalių — daugiausiai Sirijos ir Irako.

Pagal bendrovės „Spinter tyrimai“ gegužės mėnesį atliktą visuomenės apklausą, pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46% Lietuvos gyventojų, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą