Trečiadienis , rugpjūčio 22 2018
Pagrindinis / Lietuva / Udalcovas: Lietuva nuo 2014 m vengia kultūrinio bendradarbiavimo su Rusija

Udalcovas: Lietuva nuo 2014 m vengia kultūrinio bendradarbiavimo su Rusija

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Bendradarbiavimo programa kultūros srityje tarp Lietuvos ir Rusijos neveikia, nes Lietuva tiesiog vengia puoselėti bendradarbiavimą, pareiškė Lietuvos rusų kalbos žiniasklaidai Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

Diplomato teigimu, siekiant vystyti santykius teigiamai, būtina kurti tarpusavio supratimui palankias sąlygas.

„Lietuvoje yra labai didelis susidomėjimas Rusijos atlikėjais, muzikantais ir aktoriais“, — įsitikinęs Udalcovas.

Tačiau, anot ambasadoriaus, „bendradarbiavimo programa kultūros srityje pasibaigė 2014 metais ir Lietuva neskuba pasirašyti naujo susitarimo“.

Todėl kultūriniai mainai rengiami „privačių pinigų“ sąskaita, o realizuoti didelių projektų iš viso neįmanoma. Taip teigė ambasadorius, pasakodamas apie savo bandymus atvežti į Lietuvą Aleksandrovo ansamblį.

„Tačiau jo (Aleksandrovo ansamblio — Sputnik) į šalį neįleido, nors atlikėjai pasirodydavo, pavyzdžiui, NATO buveinėje, kur koncertas pasibaigė tik ryte, viesiems dainuojant „Kalinką“, — papasakojo Udalcovas.

Taip pat diplomtas pabrėžė, jog norėtų padėti organizuoti Lietuvoje garsaus Igorio Moisejevo vardo tautinių šokių ansamblio pasirodymą.

„Surengti tokį projektą valstybės mastu be kultūros bendradarbiavimo programos neišeina, o komerciniu pagrindu atvežti tokį didelį kolektyvą (apie 100 žmonių) ne taip jau ir paprasta“, — sakė ambasadorius.

Tačiau, Udalcovo teigimu, pažanga jau yra. Balandžio mėnesį Kaune organizuojamos Sankt Peterburgo dienos.

„Tačiau tai pačių miestų iniciatyva“, — paaiškino Udalcovas.

Paskutinį kartą Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimosutartis kultūros srityje buvo pasirašytas 2011 metais. Pagal ją abiejų šalių ministerijos įsipareigojo skatinti ir remti tiesioginius Lietuvos ir Rusijos kultūros ir meno įstaigų ryšius ir bendradarbiavimą įgyvendinat bendrus projektus, teikti pagalbą organizuojant viena kitos kultūros pristatymo renginius (kultūros dienas, savaites) bei renginius abiejų valstybių svarbių istorinių įvykių ar iškilių asmenybių jubiliejinėms sukaktims pažymėti.

Rekomenduojame

Vilniuje mirė garsi aktorė Tatjana Majorova

VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Vilniuje po sunkios ligos mirė  Lietuvos teatro ir kino aktorė Tatjana …

Parašykite komentarą